Przejdź do treści
najtanszaplansza.pl
Zaloguj się Koszyk
OkazjeWydanie nocneKatalogJak porównujemyO redakcji

Brass: Birmingham

6 produktów

Katalog›Brass: Birmingham
Pudełko: Brass: Birmingham (edycja polska)
Zdjęcie: Xjoy
2–4 graczy 60–120 minod 14 lat 2018BGG #224517

Bezwzględna rywalizacja przedsiębiorców w zadymionym Birmingham Przenieś się w czasy angielskiej rewolucji przemysłowej i wciel się w jednego z przedsiębiorców, którzy rywalizują o dominację na rynku w Birmingham i w regionie West Midlands. Rozwijaj swoje imperium przemysłowe poprzez budowę kanałów i kolei, a także uruchamianie i unowocześnianie rozmaitych zakładów: przędzalni bawełny, kopalni węgla, hut żelaza, manufaktur, garncarni i browarów. Brass: Birmingham to rozbudowana i wielowymiarowa gra ekonomiczna kontynuująca myśl zapoczątkowaną przez Martina Wallace’a. Na czym to polega? Rozgrywka w Brass: Birmingham dzieli się na dwie części: erę kanałów (1770–1830) i erę kolei (1830–1870). Każda era składa się z rund 8-10 rund (ich liczba różni się w zależności od liczby uczestników). W każdej rundzie gracze rozgrywają swoje tury zgodnie z kolejnością ich żetonów na specjalnym torze. W swojej turze gracz wykonuje dwie wybrane akcje. Znajdziemy wśród nich możliwość wznoszenia zakładów przemysłowych i ich rozwijania, rozbudowywanie sieci połączeń kolejowych, sprzedaż dóbr, wzięcie pożyczki oraz wymianę kart. Zwycięży osoba, która po zakończeniu drugiej ery będzie mieć najwięcej punktów zwycięstwa za żetony połączeń i odwrócone żetony zakładów. Dlaczego pokochasz tę grę? Brass: Birmingham to nie lada gratka dla wszystkich fanów planowania i tworzenia rozbudowanych strategii. W tej wielowymiarowej planszówce każda decyzja będzie miała bezpośredni wpływ na nasz wynik i możliwości w kolejnych turach. Zasady gry są proste do przyswojenia – cały urok tkwi w wielu istotnych decyzjach i mnogości możliwości. Dzięki temu gra stanowi ciekawe intelektualne wyzwanie oparte na chłodnej kalkulacji i bezwzględnym podszczypywaniu przeciwników. W stosunku do pierwowzoru, gry Brass: Lancashire, ta edycja została wzbogacona o dodatkowe rodzaje zakładów przemysłowych (browary, manufaktury oraz wytwórnie ceramiki). Dodano też szóstą akcję, umożliwiającą wymianę kart z ręki. Zawartość pudeł

ekonomicznazarządzanie rękądrzewko technologiiukładanie kafelków

Opis: Xjoy

Dane gry: BoardGameGeek

Gra3Akcesoria2
Wszystkie 3Standard 3
Język
PLENWszystkie
Stan
NowaUżywanaUszkodzone pudełko
Stan: Używana
NowaUżywanaUszkodzone pudełko
Sortuj: katalog
Kolejność kataloguNajtaniej z dostawąNazwa
Brass: Birmingham (edycja polska)
StandardPL
brak ofert· obserwuj0 sklepów
→
Brass Birmingham & Lancashire - zestaw znaczników surowców
StandardPL
brak ofert· obserwuj0 sklepów
→
Brass: Birmingham (edycja polska deluxe)
StandardPL
brak ofert· obserwuj0 sklepów
→
najtanszaplansza.pl

Ceny planszówek z 8 sklepów, sprawdzane co noc. Sklepy nie płacą za miejsce.

Serwis

OkazjeWydanie nocneKatalogLista zakupów

O nas

O redakcjiJak porównujemySklepy
© 2026 Quasar Damian WojciechowskiCeny i dostępność pochodzą ze sklepów i mogą się zmienić — rozstrzyga strona sklepu
Ilustracje generowane z pomocą AI
Zamknij ×

Brass: Birmingham (edycja polska deluxe)

PL · Standard

Pudełko: Brass: Birmingham (edycja polska deluxe)
Zdjęcie: AlePlanszówki
2–4 graczy 90–120 minod 12 lat 2018BGG #224517

Specjalna edycja uwielbianej gry ekonomicznej Przenieś się w czasy angielskiej rewolucji przemysłowej i wciel się w jednego z przedsiębiorców, którzy rywalizują o dominację na rynku w Birmingham i w regionie West Midlands. Rozwijaj swoje imperium przemysłowe poprzez budowę kanałów i kolei, a także uruchamianie i unowocześnianie rozmaitych zakładów: przędzalni bawełny, kopalni węgla, hut żelaza, manufaktur, garncarni i browarów. Brass: Birmingham (edycja deluxe) to nie lada gratka dla wszystkich fanów ekonomicznych wyzwań. Grubsze pudełko gry podstawowej kryje dodatkowo zestaw wyjątkowych, metalowych żetonów monet wraz ze specjalnym pojemnikiem do ich przechowywania. Na czym to polega? Rozgrywka w Brass: Birmingham dzieli się na dwie części: erę kanałów (1770–1830) i erę kolei (1830–1870). Każda era składa się z rund 8-10 rund (ich liczba różni się w zależności od liczby uczestników). W każdej rundzie gracze rozgrywają swoje tury zgodnie z kolejnością ich żetonów na specjalnym torze. W swojej turze gracz wykonuje dwie wybrane akcje. Znajdziemy wśród nich możliwość wznoszenia zakładów przemysłowych i ich rozwijania, rozbudowywanie sieci połączeń kolejowych, sprzedaż dóbr, wzięcie pożyczki oraz wymianę kart. Zwycięży osoba, która po zakończeniu drugiej ery będzie mieć najwięcej punktów zwycięstwa za żetony połączeń i odwrócone żetony zakładów. Dlaczego pokochasz tę grę? Brass: Birmingham to nie lada gratka dla wszystkich fanów planowania i tworzenia rozbudowanych strategii. W tej wielowymiarowej planszówce każda decyzja będzie miała bezpośredni wpływ na nasz wynik i możliwości w kolejnych turach. Zasady gry są proste do przyswojenia – cały urok tkwi w wielu istotnych decyzjach i mnogości możliwości. Dzięki temu gra stanowi ciekawe intelektualne wyzwanie oparte na chłodnej kalkulacji i bezwzględnym podszczypywaniu przeciwników. W stosunku do pierwowzoru, gry Brass: Lancashire, ta edycja została wzbogacona o dodatkowe rodzaje zakładów przemysłowych (browary, manufaktury

ekonomicznazarządzanie rękądrzewko technologiiukładanie kafelków

Opis: Planszostrefa

Dane gry: BoardGameGeek

PL · Brass: Birmingham (edycja polska deluxe)brak ofertENbrak ofert

Gdzie kupić

0 ofert · PL · razem z dostawą
Stan

Brak ofert dla tego stanu produktu. Wybierz inny stan lub wróć później.

Historia najniższej ceny

cena produktu

Brak zapisów zmian ceny dla tego produktu.